Články a videa v sekci Blog

Historie italského espressa: Znáte historii kávy?

access_time24.říjen 2019remove_red_eye992chat_bubble_outline0

Espresso shot: základna každé nefiltrované kávy. Nejčistší forma nápoje. A klíč k pochopení italské kultury kávy. Itálie nám dává espresso, je předky druhé i třetí vlny. Předefinovala, co to káva znamená. Avšak pití kávy v Itálii je jiné než ve zbytku světa: specialita se snažila chytit ..

Jak na skvělé domácí espresso

access_time24.říjen 2019remove_red_eye1324chat_bubble_outline0

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je možné doma vyrobit vynikající espresso bez profesionálního stroje na úrovni barista. Na La Marzocco není třeba stříkat. Proč? Všechno jde o porozumění a ovládání proměnných v každé fázi přípravy espressa. Musíte neustále cvičit a zaznamenávat ..

Zlepšuje vaše Latte Art kávu- nebo zhoršuje?

access_time24.říjen 2019remove_red_eye821chat_bubble_outline0

Představte si, že půjdete do kavárny třetí vlny, objednáte si bílou bílou a obdržíte dokonale extrahovanou chutnou bílou bílou… bez latte art. Svět byl šílený nebo žádný velký problém? Latte art se stalo nezbytnou součástí světa speciálních káv. To si nejen vážíme; očekáváme to. Ale ..

Jak ovlivňuje tlak kvalitu espressa?

access_time24.říjen 2019remove_red_eye1009chat_bubble_outline0

Co dělá perfektní espresso , no, espresso? Tlak. Jistě, je zde také crema, velikost nápoje a koncentrovaná povaha kávy, ale nakonec to vše pod tlakem. Ale proč je to tak důležité? Jak to ovlivňuje recepty espressa? A proč je devět barů tak často doporučeným tlakem? Tlak Tlak je měřen v ..

Espresso vs filtr: Jaký je rozdíl?

access_time24.říjen 2019remove_red_eye1948chat_bubble_outline0

Káva už není jen káva. Specializované obchody zcela změnily způsob, jakým zobrazujeme a chutnáváme náš šálek Joe. Objevili jsme nesčetné množství metod pro její přípravu a lidé se probouzejí k maličkým složitostem, které ovlivňují celkovou chuť našeho nápoje. Jaký je však skutečný ..

Srovnání metod přípravy kávy - Jak na kávu doma ?

access_time24.říjen 2019remove_red_eye877chat_bubble_outline0

Hledáte nové zařízení na vaření kávy? Z čeho si vybrat. A každý z nich vytvoří jinou chuť kávy - nemluvě o různých stupních obtížnosti. Tato odrůda je jednou z velkých věcí, které se týkají speciální kávy a kávy třetí vlny: pro vás je snadné najít perfektní šálek. ..

Průvodce hrubosti mletí kávy, konzistencí a chutí

access_time24.říjen 2019remove_red_eye876chat_bubble_outline0

Promiňte hříčku, ale hrubost není malá záležitost. Ovládání této proměnné vám umožní zlepšit chuť kávy, zajistit opakovatelnost, experimentovat s recepty a další. Bohužel, mnoho nádherné kávy bylo puštěno jeho drsným profilem. Od špatné velikosti (často způsobené špatným pochopením ..

Průvodce výběrem mlýnku na kávu

access_time24.říjen 2019remove_red_eye840chat_bubble_outline0

Hledáte ještě lepší chuť kávy? Možná je čas investovat do nového mlýnku na kávu. Se všemi možnostmi na trhu však může být obtížné vybrat pro vás ten nejlepší stroj. Nikdy se nebojte - jsem tu, abych si před nákupem mlýnku na kávu rozdal některé z nejdůležitějších informací, které ..

Jak si připravit espresso ve 14 krocích

access_time24.říjen 2019remove_red_eye888chat_bubble_outline0

Espresso: zhruba 30 ml kávové dobroty. Úžasné espresso může být složité, plné a sladké. Může to být nejlepší věc o vašem dni. A espresso není jen nápoj sám o sobě - ​​je to také srdce oblíbených nápojů mnoha zákazníků, jako jsou latte, cappuccino, Americano, plochá bílá, cortado, ..

Poměry kávy při přípravě: Co potřebujete vědět

access_time24.říjen 2019remove_red_eye1237chat_bubble_outline0

Našim oblíbeným nápojem ve své nejjednodušší formě jsou mleté ​​kávové boby smíchané s vodou. To, co určuje, jak dobře to chutná - ať už máme sladkou, komplexní, vyváženou a aromatickou kávu nebo kyselou nebo hořkou - záleží na dvou věcech: kvalitě kávových zrn a vody a na tom, jak ..

Jak vám může hrubost mletí pomoci uvařit kávu s lepší chutí

access_time24.říjen 2019remove_red_eye1164chat_bubble_outline0

Takže chcete, aby vaše káva chutnala ještě lahodněji, sladce a vyváženě. Chcete tu neuvěřitelnou vůni a přetrvávající dochuť. A chcete to pokaždé. Existuje mnoho proměnných, které ovlivňují to, jak vaše káva chutná: čas, teplota, varné zařízení ... Ale nejúčinnějším nástrojem při ..

Jak zlepšit konzistenci při přípravě nápojů na bázi espressa

access_time24.říjen 2019remove_red_eye652chat_bubble_outline0

Špatná recenze obdrží specializovaná kavárna. "Espresso nebylo tak dobré jako naposledy," říká recenze. "Obchod šel z kopce." Špatná recenze dostává také specializovaná kavárna na ulici. "Lahodná káva, pokud můžete počkat 15 minut na vaše cappuccino," stěžuje si zákazník. Rychlá stálá ..